Do góry gohome: Powrót do strony głównej

2 dniowa wycieczka do Bratysławy

599 PLN
Cena zawiera
  • transport autobusem z każdego miejsca w Polsce
  • 1 nocleg 
  • pokoje dwuosobowe z łazienką i WC
  • 1 śniadanie
  • 1 kolację w lokalnej restauracji
  • zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem
  • ubezpieczenie Signal Iduna Travel
Cena nie zawiera
  • kosztu ewentualnych biletów wstępów
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego
Informacje dodatkowe

cena dla grupy 45 osób przy wyjeździe autobusu z Wrocławia (końcowa cena zależy od miejsca podstawienia autobusu oraz ilości uczestników)

DZIEŃ 1

5:00 wyjazd z Wrocławia. 12:00 przyjazd do Bratysławy. 12:30-17:00 zwiedzanie historycznego centrum Bratysławy. Zwiedzanie zaczniemy od wznoszącego się na granitowym wzgórzu zamku Bratysławskiego oraz znajdującego się w jego sąsiedztwie nowoczesnego budynku Parlamentu. Następnie odwiedzimy katedrę św. Marcina, która przez 267 lat była kościołem koronacyjnym monarchów węgierskich. W trakcie spaceru na Stare Miasto zobaczymy jeden z najpopularniejszych bratysławskich skwerów – plac Hviezdoslava z pałacem Pálffyho i Słowackim Teatrem Narodowym oraz znajdujący się nieopodal budynek Universitas Istropolitana – najstarszego uniwersytetu założonego na terenie dzisiejszej Słowacji (1465 r.). Malowniczymi uliczkami Starego Miasta dojdziemy na Rynek gdzie znajduje się przepiękny renesansowy Ratusz, historyczne pałace i kamienice mieszczańskie, oraz pochodząca z XVI wieku fontanna Rollanda. Po krótkiej przerwie dokończymy zwiedzanie Starego Miasta. W trakcie spaceru zobaczymy m.in.: gotycki kościół Zwiastowania Pana będący nastarszą świątynią Bratysławy, kościół Jezuitów, neoklasycystyczny pałac Prymasowski, bramę Michalską oraz rokokowy pałac Mirbacha. Odjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Odświeżenie. Powrót do centrum. 19:00 kolacja w lokalnej restauracji. Czas wolny.
 

DZIEŃ 2

8:00 śniadanie. Wyjazd do centrum. 10:00-11:30 rejs po Dunaju. 11:30-13:30 zwiedzanie ruin zamku Devín położonego na potężnej skale u ujścia rzeki Morawy do Dunaju. Zamek Devín stał się w XIX wieku symbolem tożsamości narodowej Słowaków łączącym w sobie tradycje państwa wielkomorawskiego oraz dziedzictwo kulturowe patronów ziem słowiańskich świętych Cyryla i Metodego. 13:30-14:00 rejs powrotny do centrum Bratysławy. 14:00-16:00 spacer po Starym Mieście w trakcie którego zobaczymy pałac Prezydencki oraz letni pałac Arcybiskupi wybudowany na potrzeby arcybiskupów Eszergomu będący obecnie siedzibą słowackiej Rady Ministrów. Po krótkiej przerwie zobaczymy Slavín - pominik żołnieży radzieckich i jedyny cmentarz wojenny działający w Bratysławie. Na cmentarzu w sześciu zbiorowych i 278 indywidualnych grobach pochowano 6845 żołnierzy Armii Czerwonej, którzy zginęli podczas walk o miasto w trakcie II wojny światowej. 16:00 odjazd z Bratysławy. Przyjazd do kraju 23:00