Do góry gohome: Powrót do strony głównej

2 dni Drezno, saksonia

379 PLN
Cena zawiera
  • transport autobusem z każdego miejsca w Polsce
  • 1 nocleg 
  • pokoje dwuosobowe z łazienką i WC
  • 1 śniadanie
  • 1 kolację w lokalnej restauracji
  • zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem
  • ubezpieczenie Signal Iduna Travel
Cena nie zawiera
  • kosztu ewentualnych biletów wstępów
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego
Informacje dodatkowe

cena dla grupy 45 osób przy wyjeździe autobusu z Wrocławia (końcowa cena zależy od miejsca podstawienia autobusu oraz ilości uczestników)

DZIEŃ 1

6:00 wyjazd z kraju. 9:00 przyjazd do Bastei nad Łabą 9:00-11:00 spacer po przepięknym rezerwacie skalnym z licznymi punktami widokowymi oraz malowniczym mostem Basteibrücke. 11:00 przejazd do Königstein. 11:00-15:00 zwiedzanie największej (9,5 ha) twierdzy w Europie środkowej. W trakcie zwiedzania zobaczymy m.in.: zamek George’a, nową i starą zbrojownię, zamek Magdaleny, kościół garnizonowy, koszary, zamek Fryderyka, salę historyczną oraz salę aprowizacji. W twierdzy można również zobaczyć Dom Studzienny z najgłębszą studnią Saksonii (152,5 m). Wyjazd do Drezna. 16:00-17:30 spacer po kompleksie pałacowym w Pillnitz. Kompleks składa się z trzech pałaców utrzymanych w azjatyckim stylu oraz parku z oranżerią. Jedną z właścicielek pałacu była hrabina Cosel – kochanka polskiego króla Augusta Mocnego. Wyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Odświeżnie. Wyjazd do centrum. 20:00 kolacja w lokalnej restauracji. Czas wolny w centrum miasta. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 2

8:00 śniadanie. Wyjazd do centrum. 10:00-14:00 zwiedzanie historycznego centrum Drezna nazywanego czasami „miastem baroku” lub „Florencją Północy”. W trakcie spaceru zobaczymy m.in.: rezydencję Wettynów książąt Saksonii, Operę Sempera, rokokowy zespół pałacowy Zwinger mieszczący Galerie Starych Mistrzów oraz zbrojownię, katedrę Świętej Trójcy, kościół Panny Marii, ewangelicki kościół św. Krzyża, jedną z najnowocześniejszych synagog na świecie tzw. Nową Synagogę wybudowaną na miejscu spalonej przez nazistów Starej Synagogi, muzeum Państwowych Zbiorów Sztuki Albertinum oraz Tarasy Brühla – promenadę spacerowo-widokową. 14:00-16:00 czas wolny. 16:00-19:00 spacer po największym miejskim parku Grosser Garten założonym w roku 1676 z inicjatywy księcia Saksonii Jana Jerzego III Wettyna. W centrum parku znajduje się barokowy pałac pochądzący z roku 1680. Do ciekawostek znajdujących się na obrzeżach parku należy Szklana Manufaktura – fabryka koncernu Volkswagen, gdzie na kilku poziomach odbywa się końcowy – ręczny – montaż luksusowego auta Volkswagen Phaeton. 19:00 wyjazd z Drezna. Przyjazd do kraju 24:00