Do góry gohome: Powrót do strony głównej

Szkolna Praga 3 dni

649 PLN
Cena zawiera
 • transport klimatyzowanym autobusem
 • 2 noclegi 
 • uczniowie pokoje 3/4 osobowe z łazienką i WC
 • nauczyciele pokoje dwuosobowe z łazienką i WC
 • jeden nauczyciel na każdych 15 uczniów gratis
 • 2 śniadania
 • 2 kolacje w hotelowej restauracji
 • gra miejska z symbolicznymi nagrodami
 • wypożyczenie systemu Guide Tour
 • zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem
 • usługę delegata
 • ubezpieczenie Signal Iduna Travel
Cena nie zawiera
 • kosztu ewentualnych biletów wstępów
Informacje dodatkowe

cena dla grupy 45 uczniów i 3 nauczycieli

DZIEŃ 1

5:00 wyjazd do Pragi. 13:00 przyjazd do Pragi. 13:00-17:00 zwiedzanie: Hradczany i Mała Strona. Zwiedzanie Pragi zaczynamy spacerem na plac Hradczański. Zobaczymy m.in.: Klasztor norbertanów na Strahowie, taras widokowy z panoramą Hradczan i Małej Strony, Loretę – barokowy kompleks sakralny będący popularnym miejscem pielgrzymkowym, pałac Martinicki zaliczany do najpiękniejszych budowli renesansowych w Pradze, pałac Arcybiskupi czy zdobiony techniką sgraffito pałac Schwarcenbergów. Po krótkiej przerwie, w czasie której będziemy świadkami zmiany warty na Hradczanach zwiedzimy Zamek Królewski będący największym kompleksem zamkowym na świecie (w cenie bilet wstępu na tzw. małą trasę). Należy do niego m.in.: gotycka katedra św. Wita, romańska bazylika św. Jerzego, stary zamek królewski, Złota Uliczka oraz ogrody królewskie z pałacem królowej Anny (Belweder). Następnie odwiedzimy Małą Stronę – jedną z najstarszych praskich dzielnic, która w średniowieczu przyciągała bogatą arystokrację i szlachtę. Do najciekawszych zabytków Małej Strony zaliczyć możemy rynek Małostrański z barokowym kościołem św. Mikołaja, liczne rezydencje arystokratyczne z najbardziej okazałym pałacem Waldsteina – siedzibą Parlamentu Republiki Czeskiej, wodne kanały Czertowka nazywane czasami praską Wenecją oraz kościół Panny Marii Zwycięskiej. 17:00-19:30 czas wolny. Wyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. 20:00 obiadokolacja w hotelowej restauracji. Czas wolny.

DZIEŃ 2

8:00 śniadanie. Wyjazd do centrum. 10:00-15:00 zwiedzanie: Mała Strona, Stare Miasto, wzgórze Petrzyn. Drugiego dnia zwiedzimy ogrody senackie, kościół św. Tomasza oraz kolejne miejsce pielgrzymkowe – kościół Panny Marii Zwycięskiej, w którym znajduje się figurka Dzieciątka Jezus. Parę kroków za kościołem Panny Marii znajduje się unikalna kolejka linowa na wzgórze Petrzyn – ulubione miejsce spacerowe prażan. Kolejką wyjedziemy na wzgórze petrzyńskie, na którym znajduje się wybudowana w roku 1891 roku miniatura wieży Eiffla. Ze szczytu wzgórza rozciąga się przepiękna panorama Pragi. Na chętnych czeka 299 schodów, którymi można się dostać na taras widowy wieży petrzyńskiej. Po krótkim odpoczynku zobaczymy plac Maltański z siedzibą zakonu Maltańskiego, ścianę Johna Lennona, kanał Czertowka oraz najsłynniejszy praski zabytek jakim jest bez wątpienia most Karola. Most ma długość 516 metrów a na każdym z jego 15 filarów znajdują się dwie rzeźby. Z mostu Karola na Rynek wiedzie labirynt malowniczych uliczek Starego Miasta. Do najciekawszych zabytków, które zobaczymy na Rynku należą: średniowieczny zegar astronomiczny Orloj, gotycki Ratusz, pominik Jana Husa, barokowy kościół św. Mikołaja, rokokowy pałac Kinskich, w którym w latach 1922-1934 mieściła się Ambasada RP oraz dominujący nad Rynkiem gotycki kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem. 15:00-17:00 czas wolny. 17:00-18:30 zwiedzanie: Stare Żydowskie Miasto. Zwiedzimy pozostałości dawnej dzielnicy żydowskiej (Josefov), która w XIX wieku została w wyniku akcji sanacyjnej praktycznie zrównana z ziemią. Na jej miejscu powstały secesyjne kamienice miejskie oraz deptak – dzisiejsza ulica Paryska. Z dawnego getta dochowały się tylko cztery synagogi, muzeum oraz stary żydowski cmentarz. 18:30-19:30 czas wolny. Wyjazd do hotelu. 20:00 obiadokolacja w hotelowej restauracji. Czas wolny.

DZIEŃ 3

8:00 śniadanie. Wyjazd do centrum. 10:00-14:00 zwiedzanie: Nowe Miasto, Stare Miasto. Zwiedzanie zaczniemy do wizyty na placu Wacława, który zdobi monumentalny gmach Muzeum Narodowego oraz pochądzący z roku 1913 pomnik św. Wacława w otoczeniu patronów ziemi czeskiej. W drodze na Stare Miasto odwiedzimy również pałac Lucerna wybudowany przez dziadka pierwszego czeskiego prezydenta Vaclava Havla oraz aleję Narodową gdzie 17 listopada 1989 policja brutalnie stłumiła demonstrację studentów rozpoczynając tym aksamitną rewolucję. Aleją Narodową oraz ulicą na Příkopě (na Fosie) – średniowieczną granicą pomiędzy Starym i Nowym Miastem dojdziemy do poźnogotyckiej Bramy Prochowej oraz najsłynniejszego budynku secesyjnego w Pradze - Miejskiego Domu Reprezentacyjnego, który znajduje się miejscu pierwotnej rezydencji królów czeskich. W trakcie dalszego spaceru po Starym Mieście zobaczymy także średniowieczny targ kupiecki (Ungelt), Uniwersytet Karola, który jest najstarszym uniwersytetem w Europie Środkowej oraz Teatr Stanowy (Stavovské divadlo) uznawany za najsłynniejszy teatr w Pradze. W Teatrze Stanowym w roku 1787 odbyła się światowa prapremiera opery Wolfganga Amadeusza Mozarta - Don Giovanni. 14:00-15:00 godzinny rejs po Wełtawie lub czas wolny. 15:00-17:00 czas wolny. 17:00 wyjazd z Pragi. Powrót do kraju ok. 23:00