Do góry gohome: Powrót do strony głównej

Perła południowych Czech

519 PLN
Cena zawiera
  • 2 noclegi
  • pokoje dwuosobowe z łazienką i WC
  • 2 śniadania
  • 2 kolacje w lokalnej restauracji
  • zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem
Cena nie zawiera
  • kosztu biletów wstępów
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego 
Informacje dodatkowe

cena dla grupy 45 osób przy wyjeździe autobusu z Wrocławia (końcowa cena zależy od miejsca podstawienia autobusu oraz ilości uczestników)

DZIEŃ 1

5:00 wyjazd do Czech. 11:30 przyjazd do miasta Tabor założonego w roku 1420 przez Husytów – sektę, która odrzucała świeckie prawo i próbowała wprowadzić chrześcijański komunizm. 12:00-14:00 zwiedzanie Starego Miasta z renesansowymi, gotyckimi i barokowymi kamienicami mieszczańskimi (unikalny labiryntowy plan miasta), późnogotyckim ratuszem, kościołem Przemienienia Pańskiego oraz średniowieczną basztą. Wyjazd do Czeskich Budzejowic. 15:30 przyjazd do Czeskich Budziejowic. Zakwaterowanie. Odświeżenie. 17:00-18:30 spacer po historycznym centrum Czeskich Budziejowic m.in.: rynek z ratuszem i czarną wieżą, dominikański klasztor z białą wieżą, mury miejskie. 19:00 kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Czas wolny.

DZIEŃ 2

8:00 śniadanie. 9:00 wyjazd do Czeskiego Krumlowa – jednego z najpiękniejszych czeskich miast zapisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 10:30-16:00 zwiedzanie Czeskiego Krumlowa. Zwiedzanie miasta zaczniemy od zamku będącego drugim największym kompleksem pałacowo-zamkowym w Czechach oraz spacerem po utrzymanych w stylu późnego baroka ogrodach pałacowych. W ogrodach zobaczymy ujeżdżalnię koni, kaskadową fontannę pochodzącą z XVIII wieku, pawilon letni Bellarie oraz unikalny teatr na świeżym powietrzu posiadający obrotową scenę. Po krótkiej przerwie zwiedzimy tzw. Miasto Wewnętrzne położone w zakolu rzeki Wełtawy. Do najciekawszych zabytków tej części Czeskiego Krumlowa należy m.in.: renesansowy Ratusz, słup maryjny pochodzący z roku 1716 z sąsiadującą fontanną (XIXw.), kościół św. Wita, kolegium jezuickie, renesansowy dom Jakuba Krczina oraz browar miejski. 16:00-17:00 obiad w lokalnej restauracji. Czas wolny. Powrót do Czeskich Budziejowic. Czas wolny.

DZIEŃ 3

7:00 śniadanie. 9:00-10:00 zwiedzanie znanego na całym świecie browaru Budvar produkującego piwo Budweiser Budvar połączone z degustacją piwa. 10:30 wyjazd do miejscowości Hluboka nad Wełtawą. 11:00-14:00 zwiedzanie romantycznego pałacu Hluboka przebudowanego w połowie XIX wieku w stylu angielskiej gotyki według wzoru królewskiego zamku Windsor. Spacer po ogrodach pałacowych. Wyjazd do Holaszowic – małej wsi położonej ok. 15 km od Czeskich Budzejowic, która w roku 1998 została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Holaszowice są unikalnym przykładem tzw. selskiego (ludowego) baroka z bogato zdobionymi fasadami domów, które skupiają się wokół centralnego placu z kaplicą. Na liście UNESCO znajdują się 23 gospodarstwa wiejskie, na które składa się 120 budynków różnych typów: domów mieszkalnych, bram, studni, chlewów, stodół oraz spichlerzów. Całość tworzy malowniczą osadę wiejską z dochowanym charakterem drugiej połowy XIX wieku. 15:00-16:00 spacer po Holaszowicach Powrót do kraju ok. 23:00