Do góry gohome: Powrót do strony głównej

Praga 4 dni

699 PLN
Cena zawiera
 • transport klimatyzowanym autobusem
 • 3 noclegi
 • pokoje dwuosobowe z łazienką i WC
 • 3 śniadania
 • 3 kolacje w lokalnej restauracji
 • wypożyczenie systemu Guide Tour
 • zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem
 • usługę delegata
 • ubezpieczenie Signal Iduna Travel
Cena nie zawiera
 • kosztu biletów wstępów
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego
Informacje dodatkowe

cena dla grupy 45 osób przy wyjeździe autobusu z Wrocławia (końcowa cena zależy od miejsca podstawienia autobusu oraz ilości uczestników)

DZIEŃ 1

5:00 wyjazd do Pragi. 13:00 przyjazd do Pragi. 13:00-17:00 zwiedzanie: Hradczany i Mała Strona. Zwiedzanie Pragi zaczynamy spacerem na plac Hradczański. Zobaczymy m.in.: Klasztor norbertanów na Strahowie, taras widokowy z panoramą Hradczan i Małej Strony, Loretę – barokowy kompleks sakralny będący popularnym miejscem pielgrzymkowym, pałac Martinicki zaliczany do najpiękniejszych budowli renesansowych w Pradze, pałac Arcybiskupi czy zdobiony techniką sgraffito pałac Schwarcenbergów. Po krótkiej przerwie, w czasie której będziemy świadkami zmiany warty na Hradczanach zwiedzimy Zamek Królewski będący największym kompleksem zamkowym na świecie. Należy do niego m.in.: gotycka katedra św. Wita, romańska bazylika św. Jerzego, stary zamek królewski, Złota Uliczka oraz ogrody królewskie z pałacem królowej Anny (Belweder). Następnie odwiedzimy Małą Stronę – jedną z najstarszych praskich dzielnic, która w średniowieczu przyciągała bogatą arystokrację i szlachtę. Do najciekawszych zabytków Małej Strony zaliczyć możemy rynek Małostrański z barokowym kościołem św. Mikołaja, liczne rezydencje arystokratyczne z najbardziej okazałym pałacem Waldsteina – siedzibą Parlamentu Republiki Czeskiej, wodne kanały Czertowka nazywane czasami praską Wenecją oraz kościół Panny Marii Zwycięskiej. 17:00 wyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Odświeżenie. Powrót do centrum.

19:30-21:00 kolacja w lokalnej restauracji. Czas wolny.

DZIEŃ 2

8:00 śniadanie. Wyjazd do centrum. 10:00-16:00 zwiedzanie: Mała Strona, Stare Miasto, wzgórze Petrzyn. Drugiego dnia zwiedzimy ogrody senackie, kościół św. Tomasza oraz kolejne miejsce pielgrzymkowe – kościół Panny Marii Zwycięskiej, w którym znajduje się figurka Dzieciątka Jezus. Parę kroków za kościołem Panny Marii znajduje się unikalna kolejka linowa na wzgórze Petrzyn – ulubione miejsce spacerowe prażan. Kolejką wyjedziemy na wzgórze petrzyńskie, na którym znajduje się wybudowana w roku 1891 roku miniatura wieży Eiffla. Ze szczytu wzgórza rozciąga się przepiękna panorama Pragi. Na chętnych czeka 299 schodów, którymi można się dostać na taras widowy wieży petrzyńskiej. Po krótkim odpoczynku zobaczymy plac Maltański z siedzibą zakonu Maltańskiego, ścianę Johna Lennona, kanał Czertowka oraz najsłynniejszy praski zabytek jakim jest bez wątpienia most Karola. Most ma długość 516 metrów a na każdym z jego 15 filarów znajdują się dwie rzeźby. Z mostu Karola na Rynek wiedzie labirynt malowniczych uliczek Starego Miasta. Do najciekawszych zabytków, które zobaczymy na Rynku należą: średniowieczny zegar astronomiczny Orloj, gotycki Ratusz, pominik Jana Husa, barokowy kościół św. Mikołaja, rokokowy pałac Kinskich, w którym w latach 1922-1934 mieściła się Ambasada RP oraz dominujący nad Rynkiem gotycki kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem. 16:00-19:00 czas wolny. 19:00-20:30 kolacja w lokalnej restauracji. Czas wolny.

Propozycja programów wieczornych za dopłatą – 19:00-22:00

 • rejs po Wełtawie z kolacją w formie bufetu oraz muzyką na żywo. 
 • czeska biesiada to typowy czeski wieczór przy piwie i muzyce w czasie którego można porozmawiać z kolegami, pośpiewać oraz potańczyć. Czeska biesiada jest programem zamkniętym – sala przeznaczona jest do wyłącznej dyspozycji grupy. Do wyboru są 2 warianty kolacji: kolacja + nieograniczona ilość piwa/wina/napojów bezalkoholowych lub raut + 3 napoje. Wybrać można również pomiedzy klasycznym czeskim duo (akordeon, skrzypce) grającym tradycyjne ludowe piosenki a  DJ-em grający muzykę na życzenie od złotych lat 60-tych po nowoczesną muzykę taneczną.
 • wieczór ludowy – to program dla grup zainteresowanych czeskim i morawskim folklorem. Wystrój restauracji przypomina typową wiejską chałupę a program artystyczny obejmuje przedstawienie tradycyjnych czeskich pieśni oraz tańców ludowych. W czasie wieczoru serwowowane są tradycyjne czeskie przysmaki oraz nieograniczona ilość morawskiego wina. 
 • średniowiecze – niezapomniany wieczór pełen wrażeń i dobrej zabawy. Średniowieczny program zawiera wystąpienia orientalnych tancerek oraz średniowiecznego zespołu muzycznego. Kolacja składa się z tradycyjnych i grilowanych dań oraz nieograniczonej ilości piwa, wina oraz napojów bezalkoholowych. 

DZIEŃ 3

8:00 śniadanie. Wyjazd do centrum. 10:00-16:00 zwiedzanie: Nowe Miasto, Stare Miasto. Zwiedzanie zaczniemy do wizyty na placu Wacława, który zdobi monumentalny gmach Muzeum Narodowego oraz pochądzący z roku 1913 pomnik św. Wacława w otoczeniu patronów ziemi czeskiej. W drodze na Stare Miasto odwiedzimy również pałac Lucerna wybudowany przez dziadka pierwszego czeskiego prezydenta Vaclava Havla oraz aleję Narodową gdzie 17 listopada 1989 policja brutalnie stłumiła demonstrację studentów rozpoczynając tym aksamitną rewolucję. Aleją Narodową oraz ulicą na Příkopě (na Fosie) – średniowieczną granicą pomiędzy Starym i Nowym Miastem dojdziemy do poźnogotyckiej Bramy Prochowej oraz najsłynniejszego budynku secesyjnego w Pradze - Miejskiego Domu Reprezentacyjnego, który znajduje się miejscu pierwotnej rezydencji królów czeskich. W trakcie dalszego spaceru po Starym Mieście zobaczymy także średniowieczny targ kupiecki (Ungelt), Uniwersytet Karola, który jest najstarszym uniwersytetem w Europie Środkowej oraz Teatr Stanowy (Stavovské divadlo) uznawany za najsłynniejszy teatr w Pradze. W Teatrze Stanowym w roku 1787 odbyła się światowa prapremiera opery Wolfganga Amadeusza Mozarta - Don Giovanni. 16:00-17:00 godzinny rejs po Wełtawie lub czas wolny. 19:00-20:30 kolacja w lokalnej restauracji. 21:00-22:30 Praga nocą - spacer z przewodnikiem po Starym Mieście i wełtawskiej promenadzie.

DZIEŃ 4

8:00 śniadanie. Wyjazd do centrum. 10:00-15:00 zwiedzanie: Wyszehrad i Stare Żydowskie Miasto. Wyszehrad to wzgórze wznoszące się na prawym brzegu Wełtawy, na którym na przełomie XI i XII wieku wznosiła się rezydencja królewska. Po jej przeniesieniu na Hradczany wzgórze straciło swoje polityczne znaczenie i zostało przekształcone w fortecę. Funkcję obronną pełniło aż do roku 1911. Do najciekawszych zabytków, które znajdziemy na Wyszehradzie zaliczyć można kościół św. Piotra i Pawła, najstarszą w Pradze romańską rotundę św. Marcina, budynek kapituły kolegiackiej, kolumnę diabła oraz wyszehradzki cmentarz, na którym pochowane są wybitne osobistości czeskiego życia kulturalnego i politycznego. Krótka przerwa. Po przerwie zwiedzimy pozostałości dawnej dzielnicy żydowskiej (Josefov), która w XIX wieku została w wyniku akcji sanacyjnej praktycznie zrównana z ziemią. Na jej miejscu powstały secesyjne kamienice miejskie oraz deptak – dzisiejsza ulica Paryska. Z dawnego getta dochowały się tylko cztery synagogi, muzeum oraz stary żydowski cmentarz. 15:00-17:00 czas wolny. 17:00 wyjazd z Pragi. Przyjazd do kraju 23:00