Do góry gohome: Powrót do strony głównej

3 dni Drezno, saksonia, Łużyce

969 PLN
Cena zawiera
  • transport autobusem z każdego miejsca w Polsce
  • 2 noclegi
  • pokoje dwuosobowe z łazienką i WC
  • 2 śniadania
  • 2 kolacje w lokalnej restauracji
  • zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem
  • ubezpieczenie Signal Iduna Travel
Cena nie zawiera
  • kosztu biletów wstępów
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego
Informacje dodatkowe

cena dla grupy 45 osób przy wyjeździe autobusu z Wrocławia (końcowa cena zależy od miejsca podstawienia autobusu oraz ilości uczestników)

DZIEŃ 1

6:00 wyjazd z kraju. 9:00 przyjazd do Bastei nad Łabą 9:00-11:00 spacer po przepięknym rezerwacie skalnym z licznymi punktami widokowymi oraz malowniczym mostem Basteibrücke. 11:00 przejazd do Königstein. 11:00-15:00 zwiedzanie największej (9,5 ha) twierdzy w Europie środkowej. W trakcie zwiedzania zobaczymy m.in.: zamek George’a, nową i starą zbrojownię, zamek Magdaleny, kościół garnizonowy, koszary, zamek Fryderyka, salę historyczną oraz salę aprowizacji. W twierdzy można również zobaczyć Dom Studzienny z najgłębszą studnią Saksonii (152,5 m). Wyjazd do Drezna. 16:00-17:30 spacer po kompleksie pałacowym w Pillnitz. Kompleks składa się z trzech pałaców utrzymanych w azjatyckim stylu oraz parku z oranżerią. Jedną z właścicielek pałacu była hrabina Cosel – kochanka polskiego króla Augusta Mocnego. Wyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Odświeżnie. Wyjazd do centrum. 20:00 kolacja w lokalnej restauracji. Czas wolny w centrum miasta. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 2

8:00 śniadanie. Wyjazd do centrum. 10:00-14:00 zwiedzanie historycznego centrum Drezna nazywanego czasami „miastem baroku” lub „Florencją Północy”. W trakcie spaceru zobaczymy m.in.: rezydencję Wettynów książąt Saksonii, Operę Sempera, rokokowy zespół pałacowy Zwinger mieszczący Galerie Starych Mistrzów oraz zbrojownię, katedrę Świętej Trójcy, kościół Panny Marii, ewangelicki kościół św. Krzyża, jedną z najnowocześniejszych synagog na świecie tzw. Nową Synagogę wybudowaną na miejscu spalonej przez nazistów Starej Synagogi, muzeum Państwowych Zbiorów Sztuki Albertinum oraz Tarasy Brühla – promenadę spacerowo-widokową. 14:00-16:00 czas wolny. 16:00-19:00 spacer po największym miejskim parku Grosser Garten założonym w roku 1676 z inicjatywy księcia Saksonii Jana Jerzego III Wettyna. W centrum parku znajduje się barokowy pałac pochądzący z roku 1680. Do ciekawostek znajdujących się na obrzeżach parku należy Szklana Manufaktura – fabryka koncernu Volkswagen, gdzie na kilku poziomach odbywa się końcowy – ręczny – montaż luksusowego auta Volkswagen Phaeton. 19:30 kolacja w lokalnej restauracji. Czas wolny. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 3

8:00 śniadanie. 9:00 wyjazd do Miśni miasta słynącego z produkcji wina oraz porcelany. 10:00-11:30 spacer po historycznym centrum miasta z gotyckim Ratuszem, katedrą św. Jana i św. Donata, kościołem Najświętszej Panny Marii oraz gotyckimi, renesansowymi i barokowymi mieszczańskimi kamienicami. Chlubą miasta jest zamek Albrechtsburg uznawany za pierwszą budowlę zamkową w historii niemieckiej architektury. W roku 1710 na zlecenie polskiego króla Augusta Mocnego w zamku Albrechtsburg utworzono pierwszą w Europie manufakturę porcelany, która produkowała również na potrzeby warszawskiego dworu. W 1864 roku manufaktura została przeniesiona do nowego budynku lepiej dostosowanego do potrzeb rozwijającego się rynku a w roku 1916 rozrosła się o muzeum. 11:30-13:00 zwiedzanie manufaktury porcelany miśnieńskiej. W trakcie zwiedzania zapoznamy się z historią narodzin europejskiej porcelany oraz odwiedzimy warsztaty pokazowe i muzeum porcelany. 13:15 wyjazd do Moritzburgu malowniczo położonej letniej rezydencji Augusta Mocnego. Zamek wybudowano w latach 1542-1546 jako pałac myśliwski dla księcia Maurycego Wettyna. W latach 1723-1733 został on na polecenie saskiego elektora i polskiego króla Augusta Mocnego przebudowany tak, aby mógł pełnić funkcję wypoczynkową. W trakcie zwiedzania zobaczymy barokowe wnętrza zdobione drogocennymi skórzanymi tapetami, wspaniałe meble wykonane w Augsburgu na wzór wersalskich mebli Ludwika XVI, kolekcje porcelany chińskiej, japońskiej i miśnieńskiej, trofea łowieckie oraz osnuty legędami Moritzburski pokój z piór – prawdziwe dzieło sztuki wytworzone z dwóch milionów kolorowych piór. 16:00 wyjazd do Budziszyna. 17:00-19:00 zwiedzanie Budziszyna – historycznej stolicy Górnych Łużyc i centrum kulturalnego Łużyczan. Do najciekawszych zabytków jakie zobaczymy zaliczyć można wznoszący się nad Starym Miastem gotycki zamek Ortenburg, pozostałości murów obronnych z bramą Mikołajską i Bogatą wieżą, unikalną gotycką katedrę św. Piotra, która od roku 1524 służy nie tylko katolikom ale i protestantom (simultaneum), Ratusz miejski z zegarem słonecznym, Niemiecko-Łużycki Teatr Narodowy oraz Serbski Dom. 19:00 wyjazd z Budziszyna. Przyjazd do kraju 22:00