Do góry gohome: Powrót do strony głównej

2 dni Berlin

599 PLN
Cena zawiera
  • transport autobusem z każdego miejsca w Polsce
  • 1 nocleg 
  • pokoje dwuosobowe z łazienką i WC
  • 1 śniadanie
  • 1 kolację w lokalnej restauracji
  • zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem
  • ubezpieczenie Signal Iduna Travel
Cena nie zawiera
  • kosztu ewentualnych biletów wstępów
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego

 

Informacje dodatkowe

cena dla grupy 45 osób przy wyjeździe autobusu z Wrocławia (końcowa cena zależy od miejsca podstawienia autobusu oraz ilości uczestników)

DZIEŃ 1 

06:00 wyjazd z kraju. 11:00 przyjazd do Berlina. 11:00-14:00 zwiedzanie Pomnika Muru Berlińskiego znajdującego się na ulicy Bernauer Strasse. Jest to jedno z trzech miejsc w Berlinie gdzie można jeszcze zobaczyć fragmenty muru właściwego. Następnie odwiedzimy główną synagogę berlińskiej gminy żydowskiej tzw. Nową Synagogę, która została niemal całkowicie spalona podczas nocy kryształowej w roku 1938. Dalszym punktem, który odwiedzimy jest plac Aleksandra, ktróry był centrum administracyjnym oraz głównym węzłem komunikacyjnym dawnego Berlina Wschodniego. Na placu znajduje się m.in. neorenesansowy Czerwony Ratusz – siedziba dzisiejszych władz Berlina, Wieża Telewizyjna, gotycki Kościół Mariacki, Fontanna Przyjaźni oraz Zegar Światowy Urania. 14:00 spacer na Wyspę Muzeów. 14:30-15:30 zwiedzanie wyspy Muzeów – jednego z najważniejszych kompleksów muzealnych na Świecie obejmującego: Muzeum Bodego, Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową oraz Stare Muzeum. Na wyspie znajduje się również ewangelicka katedra (Berliner Dom) wybudowana w latach 1894-1905 w stylu poźnego, włoskiego renesansu. W roku 1999 Wyspa Muzeów została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po historycznym bulwarze Berlina - ulicy Unter den Linden. Do najciekawszych budynków wznoszących się wzdłuż bulwaru należą: Niemieckie Muzeum Historyczne, katedra św. Jadwigi, Neue Wache – pomnik ofiar wojny i tyranii, Uniwersytet Humbolta, Biblioteka Narodowa, Opera Narodowa oraz symbol Berlina – Brama Brandenburska. Parę kroków za Bramą Brandenbruską wznosi się gmach niemieckiego parlamentu – Reichstag oraz nowoczesny budynek Kanclerstawa. Po krótkiej przerwie odwiedzimy budynek Reichstagu oraz wejdziemy na szklaną kopułę Parlamentu, z której rozciąga się przepiekna panorama Berlina. Po wizycie w Reichstagu zobaczymy pomnik Pomordowanych Żydów Europy upamiętniający zagładę Żydów podczas II wojny światowej oraz najpięknieszy plac w Berlinie – Gendarmenmarkt (plac Żandarmerii) z monumentalną neoklasycystyczną Katedrą Francuzką wzorowaną na zniszczonym kościele hugenotów w Saint-Maurice we Francji, neobarokową Katedrą Niemiecką oraz pochącącym z roku 1821 gmachem Domu Koncertowego. 18:00 kolacja w lokalnej restauracji. Czas wolny. Wyjazd do hotelu. Zakwaterowanie.

DZIEŃ 2

8:00 śniadanie. Wyjazd do centrum. 10:00-16:00 zwiedzanie Berlina. Zwiedzanie zaczniemy od wizyty na Stadionie Olimpijskim, wybudowanym na życzenie Adolfa Hitlera. W roku 1936 na Stadionie odbyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie. Stadion jest obecnie wykorzystywany przez Bundesligowy klub Hertha Berlin. Odbywają się na nim rownież koncerty i różnego rodzaju akcje kulturalne. 11:00 przejazd do Charlottenburgu. 11:30 zwiedzanie najwiekszego pałacu stolicy Niemiec, będącego jedyną zachowaną królewską rezydencją szwabskich Hohenzollernów w Berlinie. Pałac Charlottenburg został wybudowany na końcu XVII wieku a swoją nazwę zawdzięcza królowi Fryderykowi I, który w roku 1705 uczcił w ten sposób śmierć swojej żony. W XVIII wieku kompleks pałacowy dopełniły ogrody w stylu francuskim oraz park. 13:00 przejazd do zamku Bellevue będącego siedzibą prezydenta Republiki Federalnej Niemiec. Krótkie zwiedzanie. 14:00 przejazd do centrum byłego Berlina Zachodniego. Po drodze zobaczymy kolumnę zwycięstwa Siegessäule upamiętniającą zwycięstwa Prus nad Danią, Austrią oraz Francją oraz Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma. Ewangelicka świątynia zwana potocznie kościołem Pamięci została prawie całkowicie zniszona w trakcie bombardowania w listopadzie 1943. Ruiny głównej wieży, do której dobudowano nowoczesną szklaną nawę pozostawiono w stanie niezmienionym jako symbol antywojenny. 13:00-17:00 spacer po głównym deptaku Berlina Zachodniego - Kurfürstendamm. Kolejnym punktem będzie Checkpoint Charlie z pozostałościami muru Berlińskiego - jedno z najbardziej znanych przejść granicznych między NRD a Berlinem Zachodnim oraz plac Poczdamski jeden z największych, najnowocześniejszych i najruchliwszych placów w centralnym Berlinie. Czas wolny. 18:00 wyjazd z Berlina. Przyjazd do kraju 24:00