Do góry gohome: Powrót do strony głównej

3 dniowa wycieczka Wiedeń, dolina Wachau

1099 PLN
Cena zawiera
  • transport autobusem z każdego miejsca w Polsce
  • 2 noclegi
  • pokoje dwuosobowe z łazienką i WC
  • 2 śniadania
  • 2 kolacje w lokalnej restauracji
  • zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem
  • ubezpieczenie Signal Iduna Travel
Cena nie zawiera
  • kosztu biletów wstępów
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego
Informacje dodatkowe

cena dla grupy 45 osób przy wyjeździe autobusu z Wrocławia (końcowa cena zależy od miejsca podstawienia autobusu oraz ilości uczestników)

DZIEŃ 1

6:00 wyjazd do Wiednia. 14:00 przyjazd do Wiednia. 14:30-16:30 zwiedzanie pałacu Schönbrunn – letniej rezydencji władców Austrii – wybudowanej na przełomie XVII i XVIII wieku na zlecenie cesarza Leopolda I. Dzisiejszy barokowy wystrój pałacu jest dziełem Marii Teresy. Pałac ma 1441 komnat utrzymanych przeważnie w stylu rokoka, z czego 45 zostało udostępnionych dla zwiedzających. Pałac Schönbrunn został w roku 1996 wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W trakcie zwiedzania zobaczymy m.in.: komnaty mieszkalne i pomieszczenia wykorzystywane przez cesarza Franciszka Józefa, Napoleona oraz Marię Teresę a także Bękitny Salon Chiński, w którym cesarz Karol I w roku 1918 podpisał swoją abdykację, jedno z najpięknieszych rokokowych wnętrz na Świecie – Pokój Milionowy, Salę Lustrzaną, w której jako 6 letnie dziecko koncertował Mozart oraz Wielką Galerię – przepiękną salę reprezentacyjną, w której tańczono w trakcie kongresu wiedeńskiego. Wizytę w Schönbrunn zakończymy spacerem po francuskich ogrodach pałacowych, w których znajduje się Palmiarnia, Glorietta oraz fontanna Neptuna. Wyjazd do centrum. 17:00-18:00 przejazd autobusem po Ringstrasse – zapoznanie się z najważniejszymi punktami miasta oraz krótkie zwiedzanie Belwederu – barokowej rezydencji księcia Eugeniusza Sabaudzkiego wznoszącej się nad Starym Miastem. 18:00 kolacja w lokalnej restauracji. Czas wolny. Wyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny.

DZIEŃ 2

8:00 śniadnie. 10:00 wyjazd z hotelu. 10:00-15:00 zwiedzanie centrum Wiednia. W trakcie spaceru zobaczymy m.in.: plac św. Szczepana z górującą nad centrum metropolii przepiękną gotycką katedrą św. Szczepana, Hofburg – zimową rezydencję władców Austri ze skarbcem, w którym można podziwiać klejnoty koronacyjne Świętego Cesarstwa Rzymskiego, Bibliotekę Narodową, Operę Narodową słynącą z tradycyjnego Balu w Operze oraz jedną z najpiękniejszych budowli barokowych w Europie – kościół św. Karola Boromeusza ufundowany przez Karola VI w 1713 roku po ostatniej z wielu epidemii dżumy, które nawiedziły Wiedeń. Po krótkiej przerwie zobaczymy dzielnicę Muzeów wraz z monumentalnym gmachem Muzeum Przyrodniczo-historycznego, budynek Parlamentu z attyką zdobioną figurami uczonych i starożytnych mężów stanu, neogotycki Ratusz Miejski pochodzący z roku 1883, Teatr Narodowy, Uniwersytet Wiedeński, kościół Wotywny, Pałac Kińskich w którym urodził sie książę Józef Poniatowski, kolumnę morową wzniesioną przez Leopolda I na pamiątkę ocalenia go od epidemii dżumy w roku 1679, dawną dzielnicę żydowską z pomnikiem Holocaustu, przepiękny romański kościół św. Ruprechta będący najstarszą katolicką świątynią w Wiedniu, dom Mozarta oraz kościół kapucynów z Kryptą Cesarską, w której znajduje się 146 sarkofagów, w których pochowano członków dynastii Habsburgów. Po zakończeniu zwiedzania odwiedzimy Park na Praterze będący ulubionym miejscem spacerowym i sporowo-wypoczynkowym wiedeńczyków. Najbardziej znaną częścią Prateru jest wielki lunapark uważany za najstarszy park rozrywki na świecie. Symbolem lunaparku jest Diabelski Młyn – karuzela o wysokości 65 metów, która obraca się bardzo powoli, co pozwala na delektowanie się widokiem miasta. Na Praterze można również skorzystać z całej masy innych mniej lub bardziej adrenalinowych atracji, do których zaliczyć można m.in.: kolejkę górską Super 8er Bahn, wieże o wysokości 117 metrów z wertykalną karuzelą (Prater Turm), adrenalinową huśtawkę Schwarze Mamba oraz różnego rodzaju autodromy, zjeżdżalnie, strzelnice i domy duchów. W sąsiedztwie Prateru znajduje się również Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. 19:00 kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 3

Wyjazd z hotelu. Przejazd autobusem wzdłuż Dunaju (Drogą Cesarską) do Doliny Wachau – pełnej średniowiecznych miasteczek, winnic oraz malowniczo położonych zamków i wiejskich kapliczek. Dolina Wachau dzięki swojemu niepowtarzalnemu uroku i historycznej atmosferze została zapisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty na zamku Kreuzenstein zbudowanym w XIX na ruinach średniowiecznej gotyckiej twierdzy z elementów architektonicznych zebranych i przywiezionych przez Grafa Wilczka z całej Europy. Zamek położony na wysokim wzniesieniu, otoczony murami obronnymi i fosą robi ogromne wrażenie na zwiedzających. Jest równiez ulubionym miejscem filmowców – kręcono tutaj liczne horrory oraz sceny do takich filmów jak Trzej Muszkieterowie oraz Season of the Witch s Nicolasem Cage’em. Następnie odwiedzimy Melk, gdzie znajduje się barokowy klasztor benedyktynów z kościołem św. Piotra i Pawła oraz ogromną biblioteką posiadającą w swoich zbiorach ok. 100 tys. ksiąg w tym ponad 1200 rękopisów średniowiecznych. Po zwiedzeniu klasztoru w Melku przesuniemy się do miasteczka Dürnstein - jednego z najważniejszych punktów turystycznych całego regionu, znanego z produkcji białego wina (dla chętnych możliwość skorzystania z rejsu po Dunaju z Melku do Dürnstein – cena ok. 24 EUR). W trakcie spaceru po miasteczku zobaczymy barokowy klasztor z niebieska wieżą, Ratusz, gotycki kościół Klarysek, pochodzącą z XIII wieku kaplicę kości oraz wznoszące się nad miasteczkim ruiny zamku, w którym cztery miesiące więziono angielskiego króla Ryszarda Lwie Serce. Ostatnim punktem, który odwiedzimy będzie miasto Krems an der Donau słynące z produkcji kremskiej musztardy. W mieście znajdują się dwa Stare Miasta – Krems an der Donau i Stein an der Donau. W trakcie zwiedzania zobaczymy m.in.: gotycki kościół św. Wita, klasztor dominikanów, pochodzący z XVI wieku Ratusz miejski, gotycką wieżę obronną Steiner Tor, pochodzący z roku 1264 romański kościół minorytów, magazyny soli, liczne gotyckie, renesansowe i barokowe kamienice mieszczańskie oraz dochowane fragmenty średniowiecznych fortyfikacji miejskich z bramami Linzer Tor i Kremser Tor.