Do góry gohome: Powrót do strony głównej

3 dniowa wycieczka do Wiednia

969 PLN
Cena zawiera
  • transport autobusem z każdego miejsca w Polsce
  • 2 noclegi
  • pokoje dwuosobowe z łazienką i WC
  • 2 śniadania
  • 2 kolacje w lokalnej restauracji
  • zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem
  • ubezpieczenie Signal Iduna Travel
Cena nie zawiera
  • kosztu   biletów wstępów
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego
Informacje dodatkowe

cena dla grupy 45 osób przy wyjeździe autobusu z Wrocławia (końcowa cena zależy od miejsca podstawienia autobusu oraz ilości uczestników)

DZIEŃ 1

6:00 wyjazd do Wiednia. 14:00 przyjazd do Wiednia. 14:30-17:30 zwiedzanie pałacu Schönbrunn – letniej rezydencji władców Austrii – wybudowanej na przełomie XVII i XVIII wieku na zlecenie cesarza Leopolda I. Dzisiejszy barokowy wystrój pałacu jest dziełem Marii Teresy. Pałac ma 1441 komnat utrzymanych przeważnie w stylu rokoka, z czego 45 zostało udostępnionych dla zwiedzających. Pałac Schönbrunn został w roku 1996 wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W trakcie zwiedzania zobaczymy m.in.: komnaty mieszkalne i pomieszczenia wykorzystywane przez cesarza Franciszka Józefa, Napoleona oraz Marię Teresę a także Bękitny Salon Chiński, w którym cesarz Karol I w roku 1918 podpisał swoją abdykację, jedno z najpięknieszych rokokowych wnętrz na Świecie – Pokój Milionowy, Salę Lustrzaną, w której jako 6 letnie dziecko koncertował Mozart oraz Wielką Galerię – przepiękną salę reprezentacyjną, w której tańczono w trakcie kongresu wiedeńskiego. Wizytę w Schönbrunn zakończymy spacerem po francuskich ogrodach pałacowych, w których znajduje się Palmiarnia, Glorietta oraz fontanna Neptuna. Wyjazd do hotelu. Zakwaterownie. Odświeżenie. Wyjazd do centrum. Kolacja w lokalnej restauracji. Czas wolny.

DZIEŃ 2

8:00 śniadnie. 10:00 wyjazd z hotelu. 10:30-12:00 przejazd autobusem po Ringstrasse – zapoznanie się z najważniejszymi punktami miasta oraz krótkie zwiedzanie Belwederu – barokowej rezydencji księcia Eugeniusza Sabaudzkiego wznoszącej się nad Starym Miastem. 12:00-15:00 zwiedzanie centrum Wiednia. W trakcie spaceru zobaczymy m.in.: plac św. Szczepana z górującą nad centrum metropolii przepiękną gotycką katedrą św. Szczepana, Hofburg – zimową rezydencję władców Austri ze skarbcem, w którym można podziwiać klejnoty koronacyjne Świętego Cesarstwa Rzymskiego, Bibliotekę Narodową, Operę Narodową słynącą z tradycyjnego Balu w Operze oraz jedną z najpiękniejszych budowli barokowych w Europie – kościół św. Karola Boromeusza ufundowany przez Karola VI w 1713 roku po ostatniej z wielu epidemii dżumy, które nawiedziły Wiedeń. Po krótkiej przerwie zobaczymy dzielnicę Muzeów wraz z monumentalnym gmachem Muzeum Przyrodniczo-historycznego, budynek Parlamentu z attyką zdobioną figurami uczonych i starożytnych mężów stanu, neogotycki Ratusz Miejski pochodzący z roku 1883, Teatr Narodowy, Uniwersytet Wiedeński oraz kościół Wotywny. Po zakończeniu zwiedzania odwiedzimy Park na Praterze będący ulubionym miejscem spacerowym i sporowo-wypoczynkowym wiedeńczyków. Najbardziej znaną częścią Prateru jest wielki lunapark uważany za najstarszy park rozrywki na świecie. Symbolem lunaparku jest Diabelski Młyn – karuzela o wysokości 65 metów, która obraca się bardzo powoli, co pozwala na delektowanie się widokiem miasta. Na Praterze można również skorzystać z całej masy innych mniej lub bardziej adrenalinowych atracji, do których zaliczyć można m.in.: kolejkę górską Super 8er Bahn, wieże o wysokości 117 metrów z wertykalną karuzelą (Prater Turm), adrenalinową huśtawkę Schwarze Mamba oraz różnego rodzaju autodromy, zjeżdżalnie, strzelnice i domy duchów. W sąsiedztwie Prateru znajduje się również Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. 19:00 kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 3

8:00 śniadnie. 10:00-12:00 zwiedzanie centrum Wiednia. W trakcie spaceru zobaczymy Pałac Kińskich w którym urodził sie książę Józef Poniatowski, kolumnę morową wzniesioną przez Leopolda I na pamiątkę ocalenia go od epidemii dżumy w roku 1679, dawną dzielnicę żydowską z pomnikiem Holocaustu, przepiękny romański kościół św. Ruprechta będący najstarszą katolicką świątynią w Wiedniu, dom Mozarta, kościół kapucynów z Kryptą Cesarską, w której znajduje się 146 sarkofagów, w których pochowano członków dynastii Habsburgów oraz słynny kompleks mieszkalny Hundertwasserhaus stanowiący unikalną architektoniczną atrakcję Wiednia. 12:00-14:00 czas wolny. 14:00 przejazd na Kahlenberg. 14:00-15:30 zwiedzanie wzgórza Kahlenberg (Łysa Góra) z przepiękną panoramą Wiednia oraz kościołem św. Józefa prowadzonym od roku 1906 przez polskich księży zakonnych. Ze wzgórza Kahlenberg król Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń - tzw. Odsieczą Wiedeńską. 16:00 wyjazd z Wiednia. Przyjazd do kraju ok. 24:00