Do góry gohome: Powrót do strony głównej

4 dni budapeszt, zakole dunaju

699 PLN
Cena zawiera
  • transport autobusem z każdego miejsca w Polsce
  • 3 noclegi
  • pokoje dwuosobowe z łazienką i WC
  • 3 śniadania
  • 3 kolacje w lokalnej restauracji
  • bilet wstępu do bazyliki św. Stefana
  • zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem
  • ubezpieczenie Signal Iduna Travel
Cena nie zawiera
  • kosztu ewentualnych biletów wstępów
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego
Informacje dodatkowe

cena dla grupy 45 osób przy wyjeździe autobusu z Wrocławia (końcowa cena zależy od miejsca podstawienia autobusu oraz ilości uczestników)

DZIEŃ 1

5:00 wyjazd do Bud apesztu. Przyjazd do Budapesztu ok. 12:30. 13:30-16:00 zwiedzanie Wzgórza Zamkowego wraz z wznoszącym się na nim Starym Miastem: Zamek Królewski - siedziba Węgierskiej Biblioteki Narodowej, Teatr Zamkowy, Pałac Sándor - siedziba prezydenta Węgier, plac św. Trójcy z kościołem Macieja, pomnikiem św. Stefana i Basztą Rybacką, Ratusz, plac Bramy Wiedeńskiej, wieża Marii Magdaleny, plac Disz, malownicze gotyckie kamienice szlacheckie oraz tarasy widokowe z panoramą Budapesztu. Przejazd autobusem budzińską promenadą naddunajską, z której roztacza się wspaniały widok na węgierski Parlament. Po drodze m.in. pomnik Obrońców Przemyśla oraz pomnik Józefa Bema. 16:30-17:00 zwiedzanie najstarszej części Budapesztu – placu Fő z barokową zabudową, Ratuszem oraz pałacem rodziny Zichy. Wyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Wyjazd do centrum. 19:00-20:30 kolacja w lokalnej restauracji. Czas wolny. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 2

8:00 śniadanie. Wyjazd do centrum. 10:00-11:00 zwiedzanie wzgórza Gellérta: austriacka Cytadela z roku 1851 oraz pomnik Wolności. Krótka przerwa. 11:30-16:00 zwiedzanie centrum miasta: Parlament, plac Kossutha, plac Wolności z jedynym zachowanym w Budapeszcie pomnikiem Armii Czerwonej, neoklasycystyczna bazylika św. Stefana, spacer promenadą naddunajską, plac Roosvelta, Most Łańcuchowy, plac 15 Marca z ruinami rzymskiej twierdzy obronnej Kontra Aquicum, Wielka Synagoga oraz nasłynniejszy deptak Budapesztu – ulica Váci utca. 16:00-18:00 czas wolny. 18:00 kolacja w lokalnej restauracji. Czas wolny. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 3

8:00 śniad anie. Wyjazd do centrum. 10:00-15:00 zwiedzanie aleji Andrassyego oraz jej okolicy: Opera Narodowa, plac Oktogon, Akademia muzyczna, słynne budapeskie cukrarnie i kawiarnie, plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia, Muzeum Sztuk Pięknych i Halą Wystawową oraz Muzeum Terroru, w którym siedzibę mieli węgierscy faszyści a następnie stalinowska służba bezpieczeństwa. Na koncu aleji Andrassyego znajduje się Park Miejski z zamkiem Vajdahunyad, ogrodem zoologicznym oraz największymi łaźniami leczniczymi w Europie (Széchenyi gyógyfürdő) pochodzącymi z roku 1881. Cały kompleks składa się z 21 basenów termalnych z temperaturą wody od 18 do 40 stopni Celsiusza. 15:00-16:30 czas wolny. 17:00 kolacja w lokalnej restauracji. 20:00 wieczorny rejs po Dunaju lub czas wolny. Spacer z przewodnikiem – Budapeszt nocą. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 4

8:00 śniadanie. 8 :00 wyjazd z Budapesztu. 9:00-17:00 zwiedzanie zakola Dunaju z trzema malowniczymi miasteczkami: Szantendre, Visegrád i Esztergom. Szantendre porównywany z polskim Kazimierzem nad Wisłą jest typowym barokowym miasteczkiem z wąskimi i krętymi uliczkami, malowniczymi kościółkami oraz pięknym pasażem ciągnącym się wzdłóż brzegów Dunaju. Visegrád (Wyszegrad) jest dawną siedzibą królów węgierskich oraz jedną z najważniejszych warowni Europy. Do najwazniejszych zabytków Wyszehradu należy wznosząca się nad miasteczkiem Cytadela, wieża Salomona oraz znajdujący się u podnóża góry częściowo zrekonstruowany Pałac Królewski, w którym w roku 1335 odbyło się słynne spotkanie władców Węgier, Czech i Polski, na które nawiązano w tym samym miejscu w roku 1991 w czasie spotkania tzw. Grupy Wyszehradzkiej. Z koleji Esztergom to miejsce gdzie można zobaczyć piątą pod względem wielkości bazylikę na świecie oraz częściowo zrekonstruowany zamek Árpádów – pierwszej dynastii rządzącej na Węgrzech. 17:00 wyjazd z Esztergomu. Powrót do kraju ok. 23:00