Do góry gohome: Powrót do strony głównej

2 dni Budapeszt

619 PLN
Cena zawiera
  • transport autobusem z każdego miejsca w Polsce
  • 1 nocleg ***
  • pokoje dwuosobowe z łazienką i WC
  • 1 śniadanie
  • 1 kolację w lokalnej restauracji
  • bilet wstępu do bazyliki św. Stefana
  • zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem
  • ubezpieczenie Signal Iduna Travel
Cena nie zawiera
  • kosztu ewentualnych biletów wstępów
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego
Informacje dodatkowe

cena dla grupy 45 osób przy wyjeździe autobusu z Wrocławia (końcowa cena zależy od miejsca podstawienia autobusu oraz ilości uczestników)

5:00 wyjazd do Budapesztu. Przyjazd do Budapesztu ok. 14:00. 14:00-16:30 zwiedzanie Wzgórza Zamkowego wraz z wznoszącym się na nim Starym Miastem: Zamek Królewski - siedziba Węgierskiej Biblioteki Narodowej, Teatr Zamkowy, Pałac Sándor - siedziba prezydenta Węgier, plac św. Trójcy z gotyckim kościołem Macieja (miejscem koronacji królów Węgier), pomnikiem św. Stefana i Basztą Rybacką, Ratusz, plac Bramy Wiedeńskiej, wieża Marii Magdaleny, plac Disz, malownicze gotyckie kamienice szlacheckie oraz tarasy widokowe z panoramą Budapesztu. Przejazd autobusem budzińską promenadą naddunajską, z której roztacza się wspaniały widok na węgierski Parlament. Po drodze m.in. pomnik Obrońców Przemyśla oraz pomnik Józefa Bema. Wyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Wyjazd do centrum. 18:30-20:00 kolacja w lokalnej restauracji. Wieczorny rejs po Dunaju lub czas wolny. Spacer z przewodnikiem – Budapeszt nocą. Powrót do hotelu.

7:00 śniadanie. Wyjazd do centrum. 9:00-10:00 zwiedzanie wzgórza Gellérta, na którym znajduje się austriacka Cytadela wzniesiona w latach 1850-1854 oraz pochodzący z roku 1947 pomnik Wolności upamiętniający radzieckich żołnieży poległych w walce o Budapeszt. Wzgórze Gellérta jest doskonałym punktem widokowym a wraz ze Wzgórzem Zamkowym i promenadami naddunajskimi znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Krótka przerwa. 10:30-14:00 zwiedzanie lewobrzeżnego centrum miasta (Pest) pełnego secesyjnych i neoklasycystycznych gmachów publicznych. W trakcie spaceru zobaczymy Parlament, plac Kossutha, plac Wolności z jedynym zachowanym w Budapeszcie pomnikiem Armii Czerwonej, neoklasycystyczną bazylikę św. Stefana, plac Roosvelta, Most Łańcuchowy, plac 15 Marca z ruinami rzymskiej twierdzy obronnej Kontra Aquicum, Wielką Synagogę oraz nasłynniejszy deptak Budapesztu – ulica Váci utca. Przespacerujemy się również po przepięknej promenadzie naddunajskiej. 14:00-15:30 przerwa na zakup pamiątek. 15:30-18:00 zwiedzanie aleji Andrassyego oraz jej okolicy. W trakcie zwiedzania zobaczymy: secesyjne kamienice mieszczańskie, Operę Narodową, plac Oktogon, Akademię muzyczną, słynne budapeskie cukrarnie i kawiarnie, plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia, Muzeum Sztuk Pięknych i Halą Wystawową oraz Muzeum Terroru, w którym siedzibę mieli węgierscy faszyści a następnie stalinowska służba bezpieczeństwa. Na koncu aleji Andrassyego znajduje się Park Miejski z zamkiem Vajdahunyad, ogrodem zoologicznym oraz największymi łaźniami leczniczymi w Europie (Széchenyi gyógyfürdő) pochodzącymi z roku 1881. Cały kompleks składa się z 21 basenów termalnych z temperaturą wody od 18 do 40 stopni Celsiusza. 18:15 wyjazd z Budapesztu. Przyjazd do kraju ok. 24:00